V mene pána dekana prof. Miloša Poliaka, PhD., z fakulty PEDAS Žilinskej univerzity v Žiline a pod záštitou ministra dopravy SR Jozefa Ráža ml. mali žiaci možnosť zapojiť sa do jubilejného 5. ročníka súťaže Objav PEDAS – Študuj dopravu – Zelená doprava.
Počas našej exkurzie na Štatistickom úrade SR v Prešove 10. 6. 2026 sme sa presvedčili o tom, že slová potrebujú silného partnera – a tým sú overené dáta.
Týždeň dobrovoľníctva je skvelá vec. O to krajšia, keď sa počas neho spoja ľudia, ktorí cítia, že svojou pomocou vytvárajú trvalé hodnoty pre spoločnosť.
Dňa 4. júna 2026 sa v novootvorenej Futbal Tatran Aréna uskutočnil futbalový turnaj mestských stredných škôl.
Dňa 4. júna 2026 sa
Ing. Dlugošová zúčastnila odborného stretnutia
„Spätná väzba od absolventov ako nástroj zabezpečovania kvality odborného vzdelávania a prípravy (OVP).
Peňažný štvorboj - Staň sa majstrom peňazí – poďakovanie Tímu Financmajstri.
SPŠE Prešov bude miestom podujatia: ASIE v teréne: študentské nápady ako súčasť inovačného ekosystému PSK.
Uplynulý týždeň strávili žiaci
1. ročníka týždeň na športovo-telovýchovnom kurze.
S radosťou Vám dávame vedieť, že školský e-shop našej školy je spustený – vrátane novej kolekcie.
V pondelok 11. mája 2026 sa na multifunkčnom ihrisku
uskutočnil už 5. ročník futbalového turnaja
o Putovný pohár riaditeľa SPŠE.
0. hodina 07:10 - 07:55
1. hodina 08:00 - 08:45
2. hodina 08:50 - 09:35
3. hodina 09:45 - 10:30
4. hodina 10:50 - 11:35
5. hodina 11:40 - 12:25
6. hodina 12:35 - 13:20
7. hodina 13:25 - 14:10
8. hodina 14:15 - 15:00
9. hodina 15:05 - 15:50
Žiaci SPŠ elektrotechnickej na Plzenskej ulici č. 1 sa dňa 21. mája 2026 zapojili do iniciatívy, ktorej cieľom je skrášľovanie mesta a podpora dobrovoľníctva. Do akcie sa zapojilo 20 žiakov a 2 učitelia, ktorí spoločne upratovali okolie školy, Park Čierny most a Námestie 1. mája.
Cieľom akcie MSM je budovať pozitívny vzťah k nášmu mestu, jeho histórii, prírode a prostrediu, v ktorom žijeme.
Do podujatia sa aktívne zapojilo 20 žiakov a 2 pedagógovia, ktorí spoločne priložili ruku k dielu. Akcia sa niesla v duchu spolupráce, dobrovoľníctva a úprimnej snahy prispieť k tomu, aby bol Prešov čistejší a krajší.
Počas dopoludnia sme sa venovali upratovaniu verejných priestranstiev v okolí. Žiaci zbierali odpadky, čistili okolie a pomáhali skrášľovať prostredie, v ktorom žijeme. Podarilo sa nám vyzbierať 10 vriec odpadu a viditeľne zlepšiť vybrané lokality.
Okrem samotnej práce si žiaci odniesli aj dôležité skúsenosti a uvedomenia. Naučili sa, aké dôležité je starať sa o životné prostredie, spolupracovať v tíme a byť zodpovední za svoje okolie.
Atmosféra počas celej akcie bola veľmi príjemná – nechýbala dobrá nálada, úsmevy ani pocit, že robíme niečo užitočné. Takéto aktivity prispievajú k budovaniu pozitívneho vzťahu k mestu a posilňujú komunitného ducha.
Ďakujeme všetkým zúčastneným za ich ochotu a nasadenie. Sme radi, že aj my môžeme prispieť k tomu, aby bol Prešov mestom, na ktoré môžeme byť hrdí.
Mikrotím SPŠE
Mgr. Kamil Jurko, Ing. Gabriela Mitrová

„Vychovávame pre život, vzdelávame pre prax.“