Ponuka aktualizačnej odbornej prípravy 25.5.2022.
Milí štvrtáci, na týchto odkazoch nájdete aktuálnu verziu harmonogramu pre PČOZ MS.
Po dvoch rokoch vynútenej prestávky sa jediný slovenský MLH hackathon vrátil „späť“.
Na SPŠE to po dvoch rokoch opäť žilo florbalom.
Naši bedmintonisti postúpili na Majstrovstvá Slovenska!!!
IHRA je súťaž v tvorbe počítačových hier, je organizovaná školou UPJŠ v Košiciach. Naši žiaci boli opäť úspešní.
Prostredníctvom Ja Učebnice ekonómie a podnikania sa malo možnosť 150 prihlásených žiakov na vzdelávacom portáli spoločnosti Junior Achievement (JA) Slovensko, n. o. vzdelávať v ekonomickej a finančnej gramotnosti on-line.
9.5.2022 sa uskutočnilo účelové cvičenie, v rámci ktorého žiaci II. ročníka absolvovali nenáročnú turistickú prechádzku na Malkovskú hôrku.
Pre rozvojový program PRACTICE v spoločnosti Východoslovenská distribučná, a. s. hľadáme šikovných absolventov elektrotechnických stredných škôl!
V prípade, že potrebujete potvrdenie o návšteve školy, využite možnosť tlače prostredníctvom Edupage.
0. hodina 07:10 - 07:55
1. hodina 08:00 - 08:45
2. hodina 08:50 - 09:35
3. hodina 09:45 - 10:30
4. hodina 10:50 - 11:35
5. hodina 11:40 - 12:25
6. hodina 12:35 - 13:20
7. hodina 13:25 - 14:10
8. hodina 14:15 - 15:00
9. hodina 15:05 - 15:50
V dňoch 31. 5. až 4. 6. 2019 sa v lotyšskej Rige uskutočnil 3. ročník Európskej fyzikálnej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 173 súťažiacich z 25 európskych krajín a 10 krajín mimo Európy. Slovensko reprezentovalo družstvo 5 stredoškolákov, medzi ktorými bol aj čerstvý absolvent SPŠE, Jonáš Dujava.
Účasť družstva SR na 3. ročníku EuPhO organizačne a finančne zabezpečila IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v spolupráci s podpredsedom Slovenskej komisie Fyzikálnej olympiády RNDr. Ľubomírom Muchom. Garantom podujatia bolo Ministerstvo školstva a vedy Lotyšskej republiky. Organizačne akciu zabezpečila Univerzita Lotyšska (University of Latvia) v Rige. Pre vlastnú súťaž pripravila medzinárodná akademická porota náročné úlohy, tri teoretické a jednu experimentálnu. V experimentálnej úlohe súťažiaci skúmali vlastnosti rádiových vĺn vo vzduchu a vo vode. V prvej úlohe riešili, ako vznikajú ľadové krúpy pri páde v inverznej atmosfére. Druhá úloha bola o valivom pohybe nabitej guľôčky za prítomnosti magnetického poľa. Tretia úloha riešila pohyb striekajúcej vody pri polievaní záhrady. Za každú teoretickú úlohu mohli dostať maximálne 10 bodov a za experimentálnu úlohu 20 bodov, teda celkovo 50 bodov. Študenti okrem riešenia úloh sami moderovali úlohy s členmi nezávislej medzinárodnej poroty. Tu preukázali svoje vedomosti, ako aj taktické myslenie v tom, že takmer každý študent si opravil svoje bodové hodnotenie. Všetci s porotcami komunikovali v angličtine, s čím nemali žiadne problémy. Na súťaži sa Jonášovi podaril historický úspech, keď sa ako prvý študent v ére samostatnej Slovenskej republiky stal absolútnym víťazom medzinárodnej olympiády z prírodovedných predmetov. K dosiahnutému úspechu Jonášovi i celému družstvu srdečne blahoželáme a veríme, že bude skvelou motiváciou pre ďalších talentovaných študentov.
Slovenskú republiku na súťaži reprezentovali súťažiaci:
Jonáš Dujava, absolvent SPŠE Prešov – zlatá medaila
Ronald Doboš, 3. ročník, Gymnázium Poštová 9, Košice – strieborná medaila
Róbert Jurčo, absolvent Gymnázia L. Štúra, Trenčín – bronzová medaila
Emil Lelák, absolvent Gymnázia J. A. Raymana v Prešove – bronzová medaila
Michal Lelák, absolvent Gymnázia J. A. Raymana v Prešove – čestné uznanie
a vedúci delegácie:
RNDr. Ľubomír Mucha, CVČ - RCM, Košice, podpredseda SK FO
Spracované podľa článku RNDr. Ľubomíra Muchu
Foto zdroj: IUVENTA
Príspevok z Televíznych novín TV Markíza o Jonášovom úspechu si môžete pozrieť tu
„Vychovávame pre život, vzdelávame pre prax.“