V pondelok 5. 5. 2025 sa uskutočnil 4. ročník futbalového turnaja o Putovný pohár SPŠE.
Dňa 5. 5. 2025 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili účelového cvičenia č. 2.
Desiati žiaci z III. C spolu s vyučujúcou Mgr. Martinou Gogovou, PhD. sa zúčastnili Business Tour v Košiciach, ktorú sme realizovali v spolupráci s Inovačným centrom Košického kraja. 🚀
Dňa 5. 5. 2025 sa žiaci II. B a III. B triedy zúčastnili zaujímavej exkurzie vo firme PREMY, s. r. o., kde mali možnosť nahliadnuť do reálneho pracovného prostredia.
Dňa 5. 5. 2025 sa žiaci II. SA, II. SB , II. SC a III. SA v sprievode pedagógov zúčastnili technologickej konferencie zameranej na súčasné populárne témy v oblasti vzdelávania v IT.
Ponuka aktualizačnej odbornej prípravy 14. 05. 2025.
Ponúkame Vám overovanie odbornej spôsobilosti elektrotechnikov od 19. 05. 2025.
Xinquan Slovakia Automotive Trim, s. r. o. ponúka pracovné miesto na pozíciu IT technik.
Milí štvrtáci, prinášame Vám informácie k PČOZ maturitnej skúšky. Doplnené o harmonogram obhajoby.
Volejbalový turnaj o Putovný pohár SPŠE napísal už svoju deviatu kapitolu. Termín sme tentokrát posunuli na veľkonočný čas.
0. hodina 07:10 - 07:55
1. hodina 08:00 - 08:45
2. hodina 08:50 - 09:35
3. hodina 09:45 - 10:30
4. hodina 10:50 - 11:35
5. hodina 11:40 - 12:25
6. hodina 12:35 - 13:20
7. hodina 13:25 - 14:10
8. hodina 14:15 - 15:00
9. hodina 15:05 - 15:50
Dňa 24. 09. 2024 sa trieda II. SA v sprievode svojho triedneho učiteľa Ing. Petra Kačura a Mgr. Jána Vavreka zúčastnila 1. dňa konferencie SlovakiaTech Fórum-Expo, ktorá sa konala v košickom Kulturparku.
Bývalé kasárne, zrenovované na veľkolepé kultúrne centrum, poskytli svoje konferenčné miestnosti, ale aj exteriérové priestory na konanie tejto (najväčšej na Slovensku) inovačno-technologickej konferencie. Štyri hlavné bloky (DigiTech, HomeTech, ClimaTech a CarTech) rozoberali zo svojho pohľadu aktuálne témy – kybernetickú bezpečnosť, elektromobilitu, kvantové technológie, umelú inteligenciu, obnoviteľné zdroje energie, udržateľnosť v rôznych odvetviach hospodárstva a veľa iných.
Otvorenia konferencie sa zúčastnili viacerí významní hostia – podpredseda vlády, predseda KSK, zástupca MIRRI a ďalší. Návštevníkom sa prihovoril aj prezident Slovenskej republiky p. Peter Pellegrini – bohužiaľ len prostredníctvom holoboxu, keďže v daný deň absolvoval služobnú cestu v New Yorku.
Keďže prednášky prebiehali paralelne na troch pódiách, nemohli sme stihnúť všetky. Vypočuli sme si pohľad na budúcnosť elektromobility, o ktorej rozprával p. Pierre Renhult, riaditeľ pre digitálnu transformáciu z firmy Nexer Group.
O napredovaní elektromobility v mestách rozprávala aj riaditeľka pre udržateľnosť p. Jennifer Green z amerického mesta Burlington v štáte Vermont, ktoré prezentovala zaujímavé vychytávky, ako priblížiť elektromobilitu aj na bežné parkoviská na sídliskách, radových zástavbách a ďalších problematických miestach. Taktiež predstavila aj mestský program na podporu kúpy elektromobilov.
O vzdelávaní pomocou virtuálnej reality v spoločnosti ZSSK rozprával p. Jozef Snopko, riaditeľ pre informatizáciu a technologické inovácie.
Zástupca firmy 24 VISION predstavil využitie umelej inteligencie pri kontrole kvality, ako modelovú uviedol nasadenie ich technológie v továrni firmy Yanfeng, ktorá sa venuje výrobe interiérových prvkov do automobilov.
Zástupca firmy Micro-Epsilon zasa predstavil riešenie kontroly kódov na pneumatikách pomocou hĺbkového učenia a neurónových sietí.
Výstavná časť konferencie poskytla možnosť predstaviť svoje inovácie, či produkty nie len etablovaným firmám, ale aj malým startupom, či vedeckým a technologickým tímom z rôznych (stredných, či vysokých) škôl. Zaujali rotujúce LED bannery, robot do nebezpečného prostredia, herné štúdio, ktoré dokázalo pomocou Unity enginu vytvoriť vizuálne úžasnú hru. Nesmieme zabudnúť ani na 3D skener/kameru, ktorá je schopná snímať a modelovať trojrozmerné objekty v reálnom čase. Okrem debát s jednotlivými firmami o ich produktoch sme sa snažili zistiť aj informácie smerujúce k exkurziám, prípadne k spolupráci. Veríme, že sa niektoré z aktivít podarí zrealizovať.
Aj naši žiaci boli s podujatím spokojní:
„...Mňa najviac zaujala prezentácia riešenia výroby elektriny pomocou kyvadlových telies inštalovaných na vodné plavidlo, ktoré sa môže umiestniť na akúkoľvek väčšiu rieku a generovať elektrinu. Taktiež som mal možnosť vyskúšať si novú virtuálnu realitu Apple vision pro....“ (Gregor Hybel, II. SA)
Myslíme si, že návšteva podobných podujatí v našich žiakoch prebudí vášeň a elán vymýšľať vlastné riešenia, či inovovať už zabehnuté a možno sa jedného dňa podobnej konferencie zúčastnia sami...Či už ako vystavovatelia alebo ako pozvaní rečníci.
Držme im palce!
Mgr. Ján Vavrek
„Vychovávame pre život, vzdelávame pre prax.“